Kdo jsme:

Jsme nejen Severočeši, ale také Evropané.

            Uznáváme odlišnost lidských ras, ale odmítáme se stát fialovými, růžovými nebo petrolejovými, jen proto, že se to od nás žádá. 

           Jsme uctivými k jiným, ale odmítáme konzumní multikulturalismus, bez špetky zdravého pudu sebezáchovy.

           Pomáháme lidem, kteří přicházejí z válkou zmítaných zemí, ať jsou jakékoliv národnosti, ale odmítáme čerpat prostředky na ekonomické migranty a marnou snahu začlenit je do naší společnosti.

           V současné Evropě žije skupina lidí, kteří do Evropy doputovali před téměř 10ti staletími (Studie o indických dómech z r. 1953, G. W. Briggs) .  Za cca 10 století jsme nedokázali začlenit a změnit návyky této skupiny "uprchlíků", proto není možné nás vmanipulovat do takto rozsáhlé, pro nás naprosto absurdní situace, kdy budeme mít místo jedné, tyto skupiny dvě.

           Masová migrace ekonomických "uprchlíků" (pro něž je Evropa novodobý Klondike) z různých koutů světa má podle politiků pomoci Evropě. Jak?  Pokud pomineme jejich rozmnožovací potenciál, (Evropa populačně stárne a podle některých politiků by se mělo jednat o lidi vzdělané, hledající nový bezpečný domov pro svou rodinu, kde budou v klidu žít a pracovat. Přijímající bez problémů a nároků ke změnám z jejich strany, pravidla (zákony) svých hostitelů a jejich země, která je přijala.) o kolika vzdělancích, v desetitisícových počtech migrantů, hovoříme?

           Nesouhlasíme s názorem, že máme ekonomickými migranty ohrožovat vlastní obyvatelstvo a navyšovat již tak početnou skupinu potencionálních uchazečů, nikoliv o práci, ale pouze o sociální dávky. Ustupovat jejich požadavkům (přiléhavější slovo by bylo "diktátu") k přehlížení jejich jednání a chování, na úkor hostitelské země, jejich zákonů a především nás všech.

                                                                                   Zuzana Jiříková