Diskusní téma: Kontaktujte nás, napište svůj názor

Datum 05.01.2014

Vložil Novotný

Titulek Bioelektrárna Dřevoservis Plus

Odpovědět

Za celou akcí stojí také jistý pan Jiří Balcar, proslulý svými firmami, které v Košťanech vedl a dovedl do konkurzu. Schován je, jak jinak, než za ženskou sukni, jistou slečnu Petru Kratochvílovou a bydliště v Ústí, kde nebydlí již 20 let. Takže nepostižitelný, nedohledatelný, jako všichni "podnikatelé, kteří to s vámi myslí dobře"

Datum 13.01.2014

Vložil Zuzana Jiříková

Titulek Re: Bioelektrárna Dřevoservis Plus

Odpovědět

Děkujeme za příspěvek,
takto bohužel funguje více firem, než kdo by z nás chtěl.
Problém, který v současné době začínáme řešit a měli by o něm vědět i občané, je další změna územního plánu, kdy by chtěli potencionální kupci pozemku, na kterém je navezen popílek na Kamenném Pahorku (nad léčivými vodami pro Lázně Teplice), začít stavět další průmyslový areál. Jedná se o firmu Victory Czech s.r.o., IČO 25031082 (lze najít na internetu, čím vším se zabývají).
Tato firma má již vypracovanou studii na výstavbu areálu i projekt pro příjezdy kamionů do areálu. Proti již dříve avizovanému parkovišti kamionů, byla podávána v dřívější době občany Kamenného Pahorku petice.
V současné době je již na Kamenném Pahorku na kritické hranici limit exhalací, hluku a prachu. Rodinné domy jsou cca 80 - 200 m od zamýšlené výstavby nového areálu.
Vzhledem k nově dalšímu postavenému výrobnímu podniku v bývalém areálu Dopravních a zemních staveb, kde by mělo probíhat lisování komponentů do motorových vozidel se zdá, že Košťany se pomalu, ale jistě stávají průmyslovou zónou, nikoliv zónou smíšenou.
Zdá se, že nikdo nemyslí na děti, které zde vyrůstají. Je nutné si uvědomit, že rozptylové podmínky jsou v "naší kotlině" horší, než např. v Teplicích a v inverzích budou naše děti a všichni, kteří zde žijí, dýchat všechny odpady zachycené v ovzduší a nebude se to týkat jen Kamenného Pahorku, ale postupně celých Košťan, takže si nemůžeme říkat, že nás to nezajímá, protože my vedle "té fabriky" nebydlíme.
Vydělávat na nás všech a našem zdraví bude pár jednotlivců, tak jak např. píšete ve svém dopise.
Budete-li si o věcech, které Vás trápí chtít popovídat osobně, není problém. Nelze vše takto popsat. Telefonní kontakty jsou uvedeny a tak si lze domluvit schůzku.
Omlouvám se za pozdní odpověď.
S pozdravem

Zuzana Jiříková

Datum 21.08.2013

Vložil Daniluk Josef

Titulek kotelna

Odpovědět

Tak jsem se domníval, že ta kotelna či Bioelektrárna je již vyřízená věc. Opak je pravdou tak jak to vlastně vůbec je? Vždyť pan starosta se stále ohání v Košťanských listech jak je vše v pořádku a ukončeno!!

Datum 28.08.2013

Vložil JiříkLubomír

Titulek Re: kotelna

Odpovědět

K podnikatelskému projektu „ Rekonstrukce kotelny“ lze říci, že v současné době je projekt pozastaven, Rozhodnutím MěÚ Duchcov. Ze strany Občanského sdružení Košťany, o. s., a hnutí Severočeši.cz, bylo vynaloženo mnoho úsilí k dosažení tohoto rozhodnutí. Postupy a dopisy jsou přístupny v sekci Rekonstrukce kotelny na Kamenném Pahorku.